Jezioro Ochrydzkie – Macedonia

Jezioro Ochrydzkie – Macedonia

Wycieczka do Macedonii jest jednym z naszych flagowych wyjazdów! Zwiedzanie malowniczo położonej Ochrydy zaczynamy od górnej części miasta, gdzie zobaczymy antyczny teatr, twierdzę, Plaosnik oraz oszałamiającą panoramę Jeziora Ochrydzkiego! Dzięki rozpoczęciu spaceru przy górnej bramie będziemy mogli podziwiać najważniejszy widok znany ze wszystkich pocztówek, czyli cerkiew św. Jana z Kaneo. Spod świątyni do centrum przepłyniemy łódkami dzięki czemu zobaczymy miasto z zupełnie innej perspektywy. Ukoronowaniem spaceru będzie lunch, na którym skosztujemy macedońskiej potrawy narodowej tavce gravce. W czasie wolnym będzie można zakupić ajwar, ochrydzkie perły czy inne pamiątki lub spędzić czas nad brzegiem jeziora. Po opuszczeniu Ochrydy przejedziemy brzegiem jeziora aż do umiejscowionego przy granicy z Albanią klasztory św. Nauma. Jest to miejsce, które zadowoli zarówno wielbicieli historii jak i niezwykłym pejzaży. Po krótkim spacerze wyruszymy w drogę powrotną.


Cena: 54

 • Wyjazd ok. 7:00 powrót ok. 20:30
 • Czas przejazdu autokarem w jedną stronę: ok 3,5 godz.
 • Bilety wstępu w cenie
 • Rejs łódką w cenie
 • Lunch w cenie
 • Wystarczy dowód osobisty
 • Polskojęzyczny, doświadczony przewodnik
 • Dzieci do 12 roku życia 50% ceny podstawowej
 • płatność za wycieczkę w autobusie lub w biurze
 • Wycieczka organizowana z hoteli w Durres, Golem, Mali i robit oraz Qerret
 • Dla hoteli znajdujących się w Spille, Karpen oraz San Pietro (m.in. Bluemare, Melia oraz Movenpick) godziny przyjazdu i powrotu są inne niż te przewidziane w programie z powodu konieczności transferu
 • Dla hoteli znajdujących się w Spille, Karpen oraz San Pietro (m.in. Bluemare, Melia oraz Movenpick)przewidziana jest dodatkowa dopłata za transfer
 • Nie organizujemy wyjazdów z Vlory i Sarandy

 • Rejs łódką po jeziorze (w cenie)
 • Tradycyjny macedoński lunch (w cenie)
 • Twierdza cara Samuela
 • słynny widok na cerkiew św. Jana
 • monaster św. Nauma
 • Czas wolny w Ochrydzie

 • Zwiedzanie zabytkowego centrum
 • Wszystkie bilety wstępu w cenie
 • Lunch w cenie
 • Czas wolny w centrum miasta
 • Najbogatszy program zwiedzania
 • Miasto z listy UNESCO – dużo unikatowych i ciekawych miejsc do zobaczenia

 • dużo spacerujemy, również po nierównej nawierzchni, więc należy założyć wygodne i stabilne buty
 • należy zabrać nakrycie głowy i wodę
 • w Macedonii obowiązują denary, ale w wielu miejscach można płacić w euro
 • na miejscu będzie można wymienić euro lub leki na denary
 • w Ochrydzie można płacić kartą
 • w Ochrydzie toalety są płatne (ok0,3- 0,5 euro)
 • łódki są 6-10 osobowe, zadaszone
 • przepłynięcie łódką to ok 10 min.
 • nie przewidujemy specjalnego przystanku na kąpiel, ale istnieje taka możliwość w czasie wolnym w Ochrydzie (ok 1 godz.)
 • na trasie przewidziane są postoje na toaletę/kawę/posiłek

Komentarze:

Justyna

Wycieczka na najwyższym poziomie, widoki oczywiście przepiękne, jezioro robi mega wrażenie, ale sama organizacja zasługuje na ogromne wyrazy uznania - pani przewodnik Asia opowiada wiele ciekawostek na temat Albanii, jak i Macedonii, a ponadto jest miła i potrafi trzymać grupę w ryzach 😊 serdecznie polecam wycieczkę, jak i biuro Moja Albania. Mieliśmy okazję korzystać z usług również innego biura stacjonującego w Golem, jednak różnica jest kolosalna i następnym razem tylko biuro Moja Albania 😊 dziękujemy 🥰


Barbara

Cudowna wycieczka z p. Izą, która oprócz ogromnej wiedzy instynktownie wczuwa się w potrzeby klientów. Uroku wycieczki nie zepsuła nawet pogoda,która potrafi płatać figle. Dziękujemy za miłe spędzony czas🙂


Monika

Cudowna wycieczka!must have


Adam

Dziękujemy za super wycieczkę do Macedonii


Adam

Dziękujemy za super wycieczkę do Macedonii


Aneta

Przecudna wycieczka polecamy


Aneta

Przecudna wycieczka polecamy


Ewa

Piękne miejsce. Świetnie zorganizowana wycieczka.


Ewa

Byłam na tej wycieczce, bardzo polecam. To moja trzecia wycieczka z tym biurem, wszystkie były bardzo udane. Dobra organizacja i bardzo mili, uczynni piloci. Cudownie spędzony czas. Dziękuję.


Iwona

Super wycieczka, wróciliśmy zmęczeni, ale było warto jechać. 😃😃😃


Pani od poczty

Wycieczka do Macedonii w dniu 7.08.2023 . Super organizacja. Niesamowite wrażenie. Przewodnik Kacper pełna profeska.


Dominik

Super wycieczka z Panią przewodnik, która przedstawi historię miasta Ochryda. Pozdrowienia również dla Pani Asi, która w trakcie drogi nad jezioro przedstawiła w super szybkim skrócie historię Albanii i teraźniejszość. Gorąco polecam!!


Dominik

Super wycieczka. Gorąco polecam szczególnie z Panią Asią jako przewodnikiem!


Ilona

Wróciliśmy 2 godziny temu więc na gorąco. Wspaniała wycieczka, cudowne widoki, przepiękna Ochryda I ciężar historii, który aż przytłacza.


Mariusz

Cudowna podróż do Mecedonii i przepiękne krajobrazy roztaczające się nad Jeziorem Ochrydzkim. Do tego przeolbrzymia wiedza Pań przewodniczek po Albanii, p. Iza, oraz w Macedonii p. Ania. Nasza cała 4 osobowa Rodzina była bardzo zadowolona z tej cudownej wycieczki. Dziękujemy!!! Mariusz,Ula, Julia i Hania z Tomaszowa Mazowieckiego


Sebastian

Świetna wycieczka, bardzo dobra organizacja. Wielkie uznanie dla opiekuna/przewodnika Kuby za zaangażowanie w swoją pracę. Duża wiedza merytoryczna jak też pozytywne nastawienia do wszystkich uczestników wyprawy. Polecam gorąco 😉


Szymon

Polecamy z całego serca wycieczkę do Macedonii, która zachwyca widokami i swoją historią. Naszym opiekunem był Pan Jakub, który jest przemiłą osobą i swoimi opowieściami świetnie zadbał o to, żeby nasza wycieczka była interesująca! :)


Krystyna

Wycieczka jest bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana. Piękne widoki po drodze, fantastyczne jezioro i wyjątkowe zabytki. Przewodnicy - Ania i Kuba - spisali się świetnie.


Ania

Podróż była bardzo mądrze zaplanowana, z odpowiednimi przerwami, co sprawiło, że wyjazd do Macedonii był nie tylko piękny i interesujący, ale także komfortowy. Miejsca, które odwiedziliśmy, zachwyciły swoim urokiem i bogatą historią. Organizacja całej wyprawy była doskonała. Z całą pewnością gorąco polecam tę podróż każdemu, kto pragnie doświadczyć niezapomnianych chwil w Macedonii.


Marianna

Pragnę podziękować Asi za super zorganizowaną wycieczkę do Macedonii. Jej wiedza o tym przepięknym miejscu i przepięknie przekazana uczestnikom spotęgowała jeszcze bardziej wrażenia. Polecam innym uczestnikom tej wyprawy, naprawdę warto. Asia jest doskonałym jej przewodnikiem. Pozdrawiam


Marianna

Pragnę podziękować Asi za super zorganizowaną wycieczkę do Macedonii. Jej wiedza o tym przepięknym miejscu i przepięknie przekazana uczestnikom spotęgowała jeszcze bardziej wrażenia. Polecam innym uczestnikom tej wyprawy, naprawdę warto. Asia jest doskonałym jej przewodnikiem. Pozdrawiam


Marianna

Przepiękna wyprawa. Wzorowa przewodniczka Asia z ogromną wiedzą i umiejętnością jej przekazania. Sympatyczna i przemiła. Polecam bardzo ten wyjazd, warto.


Marianna

Przepiękna wyprawa. Wzorowa przewodniczka Asia z ogromną wiedzą i umiejętnością jej przekazania. Sympatyczna i przemiła. Polecam bardzo ten wyjazd, warto.


Ewelina

Przyjemna i udana wycieczka nad śliczne jezioro Ohrydzkie które można byłoby długo przepłynąć. Treściwie przybliżono nam historię i specyfikę kraju Macedonii Północnej przez sympatycznych przewodników.


Ania

Byłam na tej wycieczce z Moją Albanią w czerwcu 2024 r. i bardzo polecam skorzystać z usług tego biura. Wycieczkę prowadził pan Kacper, który posiada duże doświadczenie, umiejętności organizacyjne oraz posiada dużą wiedzę. Potrafił zainteresować uczestników licznymi informacjami o regionie. Po przepięknej Ochrydzie oprowadzała nas przewodniczka Ania, która jest Polką z pochodzenia więc w ojczystym języku z wielką pasją pokazała uroki miasteczka. Wszystko zorganizowane sprawnie i profesjonalnie a także w porównaniu do oferty polskich tour operatorów konkurencyjnie cenowo.


Ryszard iEdyta

Wycieczka super,spełniła nasze oczekiwania, szczególnie pozdrawiam Pana Kacpra,bardzo miły i sympatyczny przewodnik, gorąco polecam.


Aneta

To moja trzecią wycieczka z tym biurem i nie ostatnia. Przewodniki Kuba spisał się świetnie, wycieczka fantastyczna


Angelika

Super wycieczka. Przepiękne miejsce. Mnóstwo ciekawostek przekazanych od przewodnika Kacpra. Polecam🙂


Dariusz

Cudowne miejsca, miła atmosfera, perfekcyjnie przygotowana i zorganizowana wycieczka do Macedonii. Bardzo sympatyczna przewodnik Pani Magda, która przez cały czas przekazuje mnóstwo informacji o Macedonii. W samej Ochrydzkie rewelacyjnie, przewodnik Pani Ania posiada ogromną wiedzę i potrafi ją przekazać i zainstalować innych. Serdecznie polecam biuro podróży Moja Albania


Gosia

Polecam niezdecydowanym!!! Wspaniała wycieczka, niezapomniane widoki 😍Pani Magda z pasją o wszystkim opowiada. Jesdym słowem petarda!!!


Agnieszka

Super wycieczka!! Organizacja na wysokim poziomie. Pani Magda wspaniale opowiada o całej historii miejsca i świetnia wprowadza nas w temat. Dzięki świetnemu kierowcy podróż minęła szybciutko i sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Naprawdę ekstra. Polecam.


Dodaj komentarz


Imię: